Yurtdışında üniversite ya da yüksek lisans eğitimi almak hemen her gencin hayalidir, fakat bu hayale ulaşmanın önünde maddi engeller vardır. ABD’deki üniversitelerde belli bir konuda özel yetenekleri olan gençlere kısmi ya da tam burs imkânı yaratmak doğru hamleler zamanında yapıldığı takdirde mümkün. UBA International, Türkiye’de spor, sanat gibi dallarda belli bir seviyede olan öğrencilere ABD’deki universitelerden burs temin eden bir kuruluştur.

UBA International, Türkiye’nin NCAA [Amerikan Kolej Sporları Birliği] onaylı ilk ve tek organizasyonudur. Ülkemizde her sene kolej basketbolu seçmeleri ile yurtiçi ve yurtdışı kampları düzenler, ABD’de AAU [American Athletic Union] turnuvaları organize eder. Lise ve üniversite düzeylerinde Amerika, Bosna Hersek, Hollanda, İngiltere, İtalya, Kanada, Karadağ, Rusya, Türkiye ve Ukrayna’daki okullardan %70’ten %100’e kadar hem spor hem akademik burs olanakları sağlar.

UBA sayesinde;

UBA size ne kazandırır?
  • Yurtdışına gitme adayı öğrencilerin İngilizce eğitimlerini verebilirsiniz,

  • NCAA ile işbirliği yapmakta olan bir kuruluşla çözüm ortağı olmanın ayrıcalığını yaşarsınız,

  • UBA International ile birlikte üniversitelerde ya da bölgenizde organizasyonlar düzenleyerek prestij kazanır ve farklı hizmet kulvarları yaratırsınız.