Sıkça Sorunlan Sorular

İngilizce, hızla büyüyen ve küreselleşen dünyanın dilidir. İnternet, Hollywood, sanayileşme, uluslararası ticaret ve yurt dışı eğitim gibi olgular var oldukça İngilizceye duyulan ihtiyaç gittikçe artmaktadır. Müşteriler, kurumsal bir sisteme ve marka güvenilirliğine ihtiyaç duymaktadırlar. Yabancı dil eğitimi ve yurt dışı eğitim danışmanlığı birçok farklı sektöre göre daha az yatırımla yüksek kâr etmeye olanak sağlar.

Bir dil okulu açmak ve yurt dışı eğitim danışmanlığı şirketi kurmak için tecrübeli olmak şart değildir. American LIFE oluşturduğu franchising modeli içerisinde ihtiyacınız olacak tüm bilgi ve deneyimi size sunar. American LIFE’ta tüm süreçler çok detaylı olarak tanımlanmıştır ve personeliniz eğitimlerde bu konularla ilgili donatılır.
American LIFE desteği ile gerekli düzenlemeler yapılarak eğitim kurumunuzu, American LIFE şubesine dönüştürebilir ve kârlılığınızı artırabilirsiniz.
Bu süre, binanızın Milli Eğitim standartlarına uygunluğu ve yapılacak değişikliklerin boyutuna göre 3 hafta ile 3 ay arasında değişmektedir.
Uzmanlarımız tarafından binanın lokasyonu, tabela değeri, kira kontratı, Milli Eğitim standartlarına uygunluğu gibi birçok kriter dikkate alınarak fizibilite çalışması yapılır. Binanın bu kriterleri karşılıyor olması durumunda diğer aşamalara geçilir.
American LIFE bayilik sözleşme süresi tarafların anlaşmasına göre belirlenir. En az 5, en çok 10 yıl sürecek bir anlaşma yapılması önerilir.
Kariyer sitelerinde, American LIFE adı altında, aranılan niteliklere göre ilanlar verilir. Başvuruda bulunan adaylara buradan ulaşabilir, yüz yüze görüşme olanağı sağlayabilirsiniz.

Kurum sahibi ve departman yöneticileri, öğretmenlerde ve eğitim danışmanlarında aranan özellik ve becerilerle ilgili bilgilendirilir.

American LIFE şubenizi, ulaşımı kolay, merkezî bir yerde veya üniversite kampüslerine yakın, tabela değeri olan, 200 m² ile 1000 m² arasındaki bir binada ya da katta açabilirsiniz.

Binanızda en az 5 derslik ve ferah bir satış ofisi bulunmalı aynı zamanda bina Milli Eğitim Bakanlığı standartlarını karşılayacak şekilde tasarlanmalıdır.

American LIFE, yabancı dil eğitim sektörüne TailorMade Business English, English@Breakfast, My Mother Speaks English gibi birçok yeni ürün kazandırmıştır. Bunların dışında yönetim anlayışına getirdiğimiz “A’dan Z’ye eksiksiz hazırlanmış, sistematik iş paketi” sektöre yapılmış büyük bir katkı ve modeldir.
American LIFE şubesi, sunduğu programlar ile her zaman faaliyete geçirilebilir. Bununla birlikte açılacak kurumun ağustos-eylül aylarında hizmete hazır olması tavsiye edilir.
American LIFE bayisi açmak için yapılacak yatırım, okulun kapasitesi, bulunduğu bölge ve bölgenin ihtiyaçları, binanın mevcut durumuna göre değişiklik göstermektedir. Bu tespitler yapılmadan ifade edilecek bir rakam gerçek maliyetleri yansıtmayacaktır. American LIFE açmak istediğiniz bölgeyi belirledikten sonra lütfen bizimle irtibata geçiniz. Uzmanlarımız sizleri her konuda bilgilendirecek ve sorularınızı cevaplayacaklardır.
Bugüne kadar açtığımız American LIFE şubelerinden edindiğimiz tecrübelere göre, yapmış olduğunuz yatırımın size dönüşü kurumun faaliyete geçtiği andan itibaren 4 ay ile 1 yıl arasında değişmektedir.
İşe kabul edilen personel işe başlamadan önce American LIFE Destek Merkezi’nin eğitim programına dahil edilir. American LIFE Destek Merkezi, öğretmen, eğitim danışmanı, kaliteden sorumlu olarak çalışacak personele eğitimler verir. Bu eğitimler yıl içerisinde tekrarlanır.

Kurumun işleyişiyle ilgili bütün bilgileri içinde barındıran “Franchisee Sistem Yönetim Kılavuzu” kurumlara verilir. Bu kılavuzda kurumun açılış sürecinden, ürün bilgisi, sektörel satış teknikleri, eğitim
müfredatları ve değerlendirme sınavlarına kadar birçok detaylı bilgiyi bulabilirsiniz. Bu eğitimler yıl içerisinde belirli periyotlarla tekrarlanır.

American LIFE Language Institute 2 yıl için yurt içinde planladığı 30 şube hedefine ulaşmıştır. Önümüzdeki 2 yıl içerisinde de yurt dışında 30, yurt içinde 50 şubeye ulaşmayı hedeflemektedir. American LIFE büyüme stratejisi “güçlü bayi = güçlü marka” üzerine kurulmuştur. American LIFE, bu nedenle bayilerinin kârlılığını ve sürekliliğini önemser.

Ocak 2013’te imzalanan Roosevelt University ile iş birliği projemiz başarıyla devam etmekte olup, altyapısını oluşturduğumuz özel okul projemiz ROOSEVELT COLLEGE, 2016 yılı içerisinde sizlere sunulacaktır.